Wszystkie

Spotify w jakości HIFI

24.02.2021
Uncategorized

Usługa muzyczna, która bije rekordy popularności na całym świecie, zaoferuje audio w bezstratnym formacie. Spotify HIFI będzie dostępne jeszcze w 2021 roku.

Wiadomość ogłoszono podczas wirtualnego wydarzenia Spotify „Stream On”, kiedy to założyciel i dyrektor generalny firmy zdradził, w jakim kierunku będzie rozwijała się platforma. Spotify HIFI „dostarczy muzykę w jakości CD, bezstratnym formacie audio do Twojego urządzenia i głośników obsługujących Spotify Connect, co oznacza, że ​​fani będą mogli doświadczyć większej głębi i wyrazistości podczas słuchania ulubionych utworów”. Twórcy usługi prześcignęli Tidal i Amazon. 

Spotify HIFI

HIFI to bezstratny poziom przesyłania strumieniowego. Do tej pory Spotify robił testy przesyłu strumieniowego w wyższej jakości. Obecnie zamierza wprowadzić tę usługę, jednak tylko na wybranych rynkach. Cennik jest jeszcze nieznany. Jak można przypuszczać, przesyłanie strumieniowe w wyższej jakości to jedno z kluczowych żądań klientów. Bezstratny format to 1440 kb/s.

Aktualnie najwyższa prędkość dźwięku Spotify wynosi 320 kb/s.

Spotify na nowych rynkach

Usługa pojawi się na 85 nowych rynkach w Azji, Afryce, Europie i Ameryce Łacińskiej. W wielu krajach Spotify jeszcze nie jest obsługiwany i dotrze m.in do: Pakistanu, Nigerii, Bangladeszu i Wybrzeża Kości Słoniowej. Ekspansja na nowe rynki wiąże się z wprowadzeniem 36 wersji językowych aplikacji.

Podcasty w Spotify

Twórcy aplikacji kładą nacisk na format podcastów. Ten rynek bardzo dynamicznie się rozwija, coraz więcej odbiorców chce słuchać ciekawych treści audio. W utrzymaniu trendu pomóc mogą nowe audycje, np. prezydenta Barracka Obamy i Bruce’a Springsteena, Avy DuVernay oraz wytwórni DC Comics. Twórcy usługi zamierzają też ułatwić szukanie nowych podcastów, dlatego wkrótce będzie można znaleźć je nie tylko po nazwie, ale również tematyce. 

W serwisie użytkownicy będą odsłuchiwali podcasty klasyczne oraz video, które znacznie łatwiej będzie można monetyzować. Twórcy natomiast otrzymają nowe narzędzia do zarabiania na swojej twórczości oraz zyskają nowe formy dotarcia do słuchaczy.