Wszystkie

Narzędzia, które pomagają biznesowi rozkwitnąć

22.07.2020
Internet

Rola internetu w biznesie stale rośnie. Dziś trudno wyobrazić sobie realizację codziennych zadań czy prowadzenie działań promocyjnych bez dostępu do sieci. Jak jednak w pełni wykorzystać jej potencjał? Podpowiadamy Wam, jakie rozwiązania online wybrać, by efektywnie rozwijać własną działalność gospodarczą.

Szybki internet to absolutna podstawa prężnie działającego przedsiębiorstwa. Dobierzmy odpowiednią przepustowość sieci do naszych potrzeb. W ITH oferujemy naszym klientom prędkość zaczynającą się od 50 Mbps, a kończącą na 1 Gbps. Obecnie, w pakiecie tarczy antykryzysowej dla firm od ITH, przedsiębiorcy mogą skorzystać z dostępu do internetu do 31.12.2020 bez ponoszenia żadnych kosztów. To również czas na wypróbowanie usługi i przekonanie się, że kompleksowa obsługa łącza ma sens.

Firma contentem stoi

Treści tworzone specjalnie dla konkretnej marki budują i wzmacniają jej wizerunek oraz pozycję eksperta w branży. Mogą być bardzo różne, zazwyczaj jednak dopasowuje się je do grupy odbiorców.

Warto zacząć od określenia, kim są odbiorcy danej firmy. Pomocne będzie zdefiniowanie ich wieku, potrzeb i pytań, jakie sobie zadają. To właśnie marka powinna udzielić im konkretnej odpowiedzi. Niejednokrotnie okazuje się przy tym, że pierwotne założenia firmy okazują się zupełnie odmienne od rzeczywistych potrzeb klientów. Zdecydowanie wiedza, poparta sprawdzonymi źródłami, pozwala jednak zyskać kolejnych odbiorców.

  • blog

Przystępna, blogowa forma to dobry sposób na podanie trudniejszych tematów. Osoby poszukujące odpowiedzi na nurtujące je pytania trafią do nas przez wyszukiwarkę. Dobrze sprawdzają się tematy aktualne, sprzyjające dyskusji, opisane w umiejętny sposób i ze znawstwem.

Oprócz aktualności zadbajmy o treści, które się nie starzeją, takie jak case study czy zebrane pytania od użytkowników i odpowiedzi na nie. Prawdopodobnie tego typu teksty będą pozycjonować się nieco dłużej.

Skoro już o pozycjonowaniu mowa, warto też pisać blogi zgodnie z zasadami SEO. Dopasujmy słowa kluczowe do grupy, do której chcemy trafić. Ponadto, dodajmy intrygujący tytuł, śródtytuły i dopilnujmy poprawności tekstu.

Blog firmowy może stać się nie tylko miejscem, w którym czytelnicy pozyskają fachową wiedzę, ale także platformą przedstawiającą im najnowsze trendy. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorstwa.

  • e-booki i tutoriale

Ebooki świetnie sprawdzają się, gdy chcemy rozwinąć temat poruszany wcześniej na blogu. Możemy zawrzeć w nich więcej przykładów wziętych z życia, a także infografiki i wykresy, które lepiej je zobrazują. To dobre miejsce na zamieszczenie poszerzonych tekstów eksperckich oraz dłuższych cytatów.

Za dopełnienie e-booka uznać można również wszelkiego rodzaje tutoriale. Przygotowane w formie wideo sprawdzą się jako objaśnienie trudniejszego tematu czy problemu. Zwłaszcza teraz, gdy mamy coraz mniej czasu, wideo ze wszystkimi swoimi możliwościami staje się świetnym kanałem komunikacji. Krótkie, maksymalnie kilkuminutowe wideo powinno dobrze ukazać najważniejsze aspekty tematu. Dziś wideo umieścimy na specjalnie stworzonym kanale YouTube marki, a także na facebookowym profilu. Wiele wskazuje na to, że wideo dobrze uzupełnia treści tekstowe umieszczane na Facebooku i jest dobrze postrzegane przez algorytmy portalu społecznościowego.

Testowanie nowoczesnych rozwiązań

Nowoczesne narzędzia umiejętnie wspomagają prowadzenie firmy i organizację jej pracy.
W natłoku aplikacji wyróżnijmy jednak te kluczowe. Do najbardziej znanych i podstawowych należą chociażby takie narzędzia jak Google Docs. Pakiet proponowany przez Google’a pozwala stworzyć nie tylko teksty, ale także prezentacje i arkusze kalkulacyjne. Pracownicy mogą udostępniać je między sobą i wprowadzać zmiany. Wszystkie pliki przechowywane są na dysku Google, co sprawia, że dostęp do nich uzyskamy z dowolnego urządzenia i w każdej chwili.

Do planowania zadań z kolei nadają się aplikacje Asana czy Evernote. W Asanie rozpiszemy plan pracy wraz z jej etapami. Do zadań przydzielimy nawet konkretne osoby oraz załączymy pliki. Z kolei Evernote pozwala tworzyć notatki oraz przechowywać konkretne informacje znalezione w internecie. Dzięki opcji synchronizacji dostęp do notatek uzyskamy na różnych urządzeniach.

Właściwa i spójna komunikacja z klientami

Przy budowie dobrej komunikacji z odbiorcami nie może zabraknąć elementów wyróżniających naszą markę. Spójna kolorystyka, jednolity styl grafik oraz dobre skojarzenia z firmą. Klient, który stanie przed wyborem, zdecyduje się na skorzystanie z usług kogoś, kogo uważa za godnego zaufania.

Gdzie najłatwiej spotkać się z klientem? Oczywiście w przestrzeni mediów społecznościowych. Zaplanujmy regularne i ciekawe dla odbiorców posty na portale Facebook czy Instagram. Facebook dociera do szerszej publiki, dlatego warto o nim pamiętać. Z kolei Instagram daje więcej swobody i treści na nim prezentowane mogą mieć mniej formalną wymowę, dzięki czemu trafią też do młodszego odbiorcy. Dobrego obrazu marki dopełnia również odpowiadanie na pytania klientów poprzez social media.

Równie ważne jest wsparcie klientów przez stronę internetową. ITH zapewnia użytkownikom niezbędną pomoc przy instalacji, ale także podczas awarii. Ze wsparcia doświadczonego zespołu IT skorzystać można przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Prezentowanie eksperckich treści w przystępny sposób, korzystanie z dobrodziejstw technologii oraz sprawna komunikacja z klientami – to klucz do zbudowania dobrego biznesu. Warto stale testować i samemu dobierać narzędzia, które pozwolą usprawnić procesy w firmie. A jest ich na rynku całkiem sporo.