Wszystkie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze internetu?

16.06.2020
Internet

Internet to dziś podstawa wszelkiej działalności – i w życiu zawodowym, i prywatnym. Na rynku znajdziemy obecnie wielu operatorów internetu. Kuszą nas przeróżnymi ofertami, w których gąszczu łatwo się zgubić. Czym się kierować przy wyborze tej odpowiedniej i dostosowanej do potrzeb firmy? Sprawdźcie, na co koniecznie zwrócić uwagę.

Zapewne wszyscy znamy problemy z dużymi korporacjami i ich infoliniami, z którymi połączenie zabiera mnóstwo czasu. Dlatego wybierając dostawcę internetu, warto zwrócić uwagę na mniejsze i lokalne firmy, które często dysponują bardzo dobrą ofertą oraz rozbudowaną infrastrukturą. Ich przewagą jest chociażby natychmiastowa reakcja w razie pojawiających się problemów oraz elastyczność usług.

Sławny światłowód, czyli szybkie łącze

Niemal wszyscy o nim słyszeliśmy, jednak bardzo często niewiele o nim wiemy. Czym jest światłowód? Zacznijmy od podstaw.

Światłowód składa się z włókna szklanego z domieszką sztucznych tworzyw. Dane, które przez niego przepływają, wędrują do nas za pomocą fali światła widzialnego. Największą zaletą wykorzystującego je łącza są ogromne prędkości, jakie może osiągnąć. Ponadto, kable światłowodowe świetnie sprawują się podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak śnieg czy deszcz, oraz przy zakłóceniach związanych z zaburzeniami elektromagnetycznymi. Zawdzięczają to warstwie izolacyjnej, która chroni włókno szklane od zanieczyszczeń i wilgoci, czyli wszelkich zagrożeń dla kabli.

Dlaczego światłowód cieszy się dziś taką popularnością? Przede wszystkim dlatego że zapewnia płynną pracę przy wielu podłączonych na raz urządzeniach. Dzięki dobremu łączu pracownicy mogą szybko przesyłać ważne pliki bez żadnych zakłóceń, co sprzyja dodatkowo efektywniejszej pracy. Trudno wyobrazić sobie także organizację konferencji i  spotkań firmowych bez sprawnego internetu na terenie przedsiębiorstwa.

W ITH oferujemy naszym klientom przepustowość od 50 Mbps do nawet 10 Gpbs. Każda firma może sama wybrać, która prędkość łącza będzie dopasowana do jej potrzeb.

Rodzaj umowy

Wielu operatorów telekomunikacyjnych proponuje klientom długie umowy, których warunki nie mogą ulec zmianie po złożeniu podpisu. Tymczasem nowoczesny biznes wymaga płynności i możliwości modyfikacji. To dlatego w ITH proponujemy umowy na czas nieokreślony wraz z opcją ich rozwiązania w dowolnym momencie. Ponadto, podczas obowiązywania umów prędkość łącza może być zmniejszana lub zwiększana, jeśli jest to niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Nie tylko sieć

Internet dla firmy to nie wszystko. Wybierając dostawcę łącza, warto kierować się również kompleksową obsługą. Usługi internetu, telefonii, domen oraz hostingu zebrane w jednym miejscu i u tego samego dostawcy pozwolą zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Ponadto, możliwość modyfikacji, tak jak w ofercie ITH, sprawia, że klient może zdecydować w dowolnym momencie o swoich pakietach. Wszystko to w przejrzystej i prostej formie.

Pomoc doświadczonego zespołu IT

Niestety, żadna technologia nie jest wolna od drobnych problemów. Dlatego wsparcie doświadczonego zespołu informatyków jest bardzo istotne na każdym etapie współpracy. ITH zapewnia użytkownikom niezbędną pomoc nie tylko przy instalacji, ale także w razie awarii. Czas reakcji na wszelkie niedogodności wynosi maksymalnie kilka godzin.

Wybór internetu dostosowanego do potrzeb biznesu może wydawać się trudny, jednak wcale taki nie jest. Stawiając na operatora świadczącego rozbudowane usługi telekomunikacyjne oraz oferującego pomoc o każdej porze, z pewnością zapewnimy naszemu biznesowi dobre warunki do rozwoju. Szeroka i stale rozbudowywana technologia światłowodowa od ITH pomoże w budowaniu własnej działalności gospodarczej, a dodatkowe usługi sprawią, że będziemy mogli ze spokojem poświęcić się temu, co dla naszego biznesu najważniejsze.